Tel: 24/7

Leczenie uzależnień

W literaturze naukowej funkcjonuje wiele definicji uzależnienia. Najczęściej jest ono traktowane, jako przewlekła, nieuleczalna choroba spowodowana zaburzeniami w działaniu tzw. mózgowego układu nagrody, wywołanymi długotrwałym przyjmowaniem substancji psychoaktywnych.

Patrząc od strony psychologicznej i terapeutycznej, kluczowe znaczenie dla zrozumienia uzależnień mają negatywne konsekwencje picia alkoholu lub przyjmowania narkotyków, dotkliwie odczuwane przez pacjenta. To właśnie one decydują o tym, że uzależniona osoba chce się leczyć, doświadczając coraz większej rozbieżności pomiędzy swoimi pragnieniami, a tym, jak obecnie żyje.Dotykamy tu istoty pomocy terapeutycznej ludziom uzależnionym - jej celem jest odzyskanie przez pacjenta utraconej wolności.

Wolność. Osoby uzależnione zapominają czym ona jest. Ich życie zostaje podporządkowane alkoholowi, narkotykom, hazardowi lub innym nałogom, które ich dotknęły. To one wyznaczają godziny i sposób codziennego funkcjonowania, odbierając radość życia, świadome podejmowanie decyzji i niszcząc kontakty z bliskimi ludźmi. Czy jesteś gotów się temu przeciwstawić? Czy chcesz podjąć walkę i rozpocząć leczenie uzależnienia od alkoholu?

Nawet jeśli czujesz, że może Ci braknąć na to sił, nie przejmuj się tym. Nie zostaniesz sam w tej walce. Sam musisz wykonać tylko pierwszy krok, czyli zgłosić się do nas po pomoc. W całej reszcie zapewnimy Ci profesjonalne wsparcie i pomoc. Mamy bogate doświadczenie w walce z nałogami, prowadząc skuteczne leczenie uzależnień od hazardu, narkotyków, alkoholu i wiele innych. Dla powodzenia całej terapii znaczenie ma wiele czynników. Od zaangażowania osoby uzależnionej, poprzez sposób przeprowadzenia terapii, aż po wsparcie bliskich i warunki, w jakich terapia się odbywa. Dbamy o to, aby każdy z Was czuł się u nas bezpiecznie, komfortowo i uzyskał taką pomoc, która w danej chwili jest mu najbardziej potrzebna. Pozostajemy w ciągłym kontakcie z Waszymi bliskimi, informując ich o Waszym stanie zdrowia, samopoczuciu i postępach, które udało Wam się wykonać.

Leczenie uzależnień to zadanie bardzo odpowiedzialne, dlatego traktujemy je w pełni poważnie. Nasi terapeuci to doświadczeni fachowcy, cenieni za swoją wiedzę i umiejętności w kraju i za granicą. Współpraca z nimi pomogła już setkom osób wygrać z nałogami i rozpocząć nowe życie, w którym wolność i odpowiedzialność pozostają na pierwszym miejscu.


Nowe uzależnienia

Jeszcze 15-20 lat temu słowo „uzależnienie” wiązano nieomal wyłącznie z nadużywaniem alkoholu, narkotyków i leków, czasami hazardu. Dziś coraz więcej mówi się o tzw. uzależnieniach behawioralnych (uzależnieniach od czynności lub zachowań). Należą do nich m.in.: seksoholizm, zakupoholizm, uzależnienie od komputera i internetu, kompulsywne objadanie się, uzależnienie od ćwiczeń sportowych. Lista nie jest z pewnością kompletna, bowiem w świecie wypełnionym po brzegi nowoczesnymi technologiami ludzki mózg z łatwością daje się uwieść ich atrakcyjności, jednocześnie coraz gorzej radząc sobie z przeładowaniem informacyjnym i deficytem w zakresie relacji międzyludzkich.YOUR-SELF jest miejscem, gdzie można uzyskać pomoc także w związku z nowymi uzależnieniami. Proponujemy podejście, które nie jest jedynie kopią terapii uzależnień chemicznych - aktywnie szukamy specyficznego dla poszczególnych problemów sposobu pracy z pacjentami. Opieramy się przy tym na najnowszych badaniach naukowych i pomysłach terapeutycznych rozwijanych przez najnowocześniejsze instytucje z całego świata.

Rozpoznanie uzależnienia to jedna z najtrudniejszych rzeczy, które trzeba wykonać aby rozpocząć leczenie. Czy codzienne, wielogodzinne granie w gry komputerowe to już uzależnienie, czy może sposób na nudę? Czy uprawiając często seks, robisz to dla uczucia bliskości, czy może jest to sposób na w miarę normalne funkcjonowanie? Czy pozbywając się tych rzeczy możesz nadal wieść normalne życie, czy pojawiają się jakieś problemy? Trudności z koncentracją, agresja, niecierpliwość i inne negatywne emocje? Jeśli zauważyłeś takie lub podobne objawy u siebie lub kogoś z bliskich osób, należy skorzystać z pomocy. Jest nią leczenie uzależnień prowadzone w naszym prywatnym ośrodku w Poznaniu. Pozwól nam udzielić niezbędnej pomocy, kontaktując się i umawiając termin wizyty w ośrodku. Zapewniamy kompleksowe wsparcie i pełną anonimowość, każdemu z podopiecznych gwarantując bezpieczeństwo i komfortowe warunki pobytu w cichym i dyskretnym ośrodku leczenia uzależnień od alkoholu, narkotykowych i pozostałych


Zajęcia.

Podczas pobytu w naszym Centrum proponujemy pacjentom zarówno zajęcia grupowe, jak i indywidualne. Zajęcia są zróżnicowane tematycznie,prowadzone w sposób nowoczesny i przez to - ciekawy. Jedną z bolączek wielu tradycyjnych terapii jest to,iż są one mało atrakcyjne. 

Dokładamy starań, aby nasze zajęcia były ciekawe i inspirujące dla każdego uczestnika. Nie powielamy utartych wzorców, ale szukamy własnych ścieżek, które wspólnie z Wami będziemy przemierzać. Dzięki temu zajęcia są znacznie bardziej interesujące i kształcące, a rezultaty pojawiają się szybciej i są znacznie trwalsze. Nie dopuszczamy do sytuacji, aby któryś z naszych Gości mógł się nudzić i wracać myślami do wspomnień z czasów uzależnień. Zapewnienie odpowiedniej ilości zajęć uczy organizacji czasu oraz rozwija nowe umiejętności przydatne w dalszym życiu.

W Your-Self atrakcyjność zajęć jest jednym z naszych priorytetów. Zgodnie z programem terapii koncentrujemy się na trzech obszarach:

WIĘCEJ